JEEP KLUB KALISZ


I Love Szlak Bursztynowy

Nasze imprezy


Poradnik 4x4


Linki


Sponsorzy


WOŚP


Valid XHTML 1.1

Poprawny CSS!

Jeepik

Poradnik off road - Wyposażenie

Wyposażenie aut terenowych to sprawa dość trudna i często kosztowna. Wiele też zależy od gatunku offroadu jaki uprawiamy. Skupię się na tym co jest uprawiane w naszym klubie czyli przeprawy i wyprawy. Wiele osób jadących z nami po raz pierwszy nie ma możliwości zapoznania się z warunkami jakie panują w terenie i przyjerzdzają nieprzygotowani. Oczywiście w miarę naszych możliwości pomagamy jak możemy, ale lepiej zapoznać się z małym poradnikiem i w być świadomym co należy zabrać i o co zadbać przed wyjazdem.

Praktycznie minimum jakie auto i załoga musi spełniać gdy wybiera się na weekendowy offroad w stylu przeprawowym lub małą wyprawę (pomijam oczywiście wymagania z tytułu normalnej jazdy: gaśnica, trójkąt, apteczka, zapas):

Bardziej zaawansowany osprzęt samochodu przystosowujący auto do rajdów i wypraw:

Jak to wozić?

Zasada jest prosta, każdy z ww. elementów musi mieć jednoznaczne miejsce ulokowania w samochodzie, które załoga musi znać. Jeśli wiadomo że szekle wiszą na przednim zderzaku, to tam należy je odwiesić. Gdy wiadomo że zapasowe suche skarpetki są w suchym schowku na konsoli środkowej to tam powinniśmy odłożyć świerzą parę przed następnym wyjazdem itd.- Ważne kontakty - prezes - wiceprezes - sekretarz - admin - spam - prawa - Pagerank 3 -